Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

894 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY: Medel-Inter, gjithcka gati. Blerja do te behet…

SKY: Medel-Inter, gjithcka gati. Blerja do te behet…
Xhorxh Gellci

Nga Boterori ne Milano: mund te jete kjo e ardhmja e Gary Medel, mesfushor dhe mbrojtes kilen i vitit 1987, aktualisht tek Cardiff.

Inter po studion formulen per ta sjelle ne Milano medianin e Kilit, qe pelqehet prej disa muajsh: zikalterit kishin kerkuar huazim me te drejte blerjeje, por gjithcka mund te behet me nje huazim me detyrim blerjeje, pasi kjo eshte deshira e Cardiff.

Nje operacion prej dicka me pak se 10 milion euro, me blerjen te fiksuar mbi bazen e prezencave dhe objektivave. Nje operacion i thjeshtuar shume nga njohja personale mes Erick Thohir dhe presidentit te Cardiff City Datuk Chan Tien Ghe. Per lojtarin nje kontrate prej 1,8 milion euro, tratativa eshte pothuajse ne fund. Interi do te kete Medel, pasi te percaktohen detajet e fundit, qe nuk rrezikojne aspak suksesin e tratatives.” – kjo eshte permbledhja e bere nga eksperti i merkatos te Sky, Gianluca Di Marzio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags