Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

1,097 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Medel, tratativa avancon. Skenari Yedlin…

Sky – Medel, tratativa avancon. Skenari Yedlin…
Bujar Berishaj

Luca Marchetti nga studio e Sky jep me te rejat sa i perket situates ne lidhje me Gary Medel.

“Lojtari pelqehet shume, tratativa eshte, por duhet te pritet pak me gjate qe te ulen kerkesat e Cardiff qe jane te larta (kerkojne 13 milion, kurse oferta e Inter eshte 6-7 milion). Pastaj problem eshte qe klubi uellsian eshte larguar nga liga, Medel nuk do te qendroj ne Uells, dhe deshiron te shkoj tek Inter. Ne fund me duket qe eshte nje operacion qe klubi i Thohir do e perfundoj me sukses.”

Sa i perket DeAndre Roselle Yedlin: “Eshte nje skenar i vogel per amerikanin. Shume klube italiane e duan, duke perfshire ketu edhe Roma dhe Inter. Zikaltrit po punojne kryesisht fale njohurise se Thohir.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.