Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

384 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Milan-Inter, po shkohet drejt sold-out: ja sa do te jete numri i tifozeve ne stadium!

Sky – Milan-Inter, po shkohet drejt sold-out: ja sa do te jete numri i tifozeve ne stadium!
Inter Club Staff

Nje Derby si ne koherat e vjetra: te pakten keshtu pritet te jete sipas numrit te tifozeve ne shkallet e stadiumit.

Edhe ky derby ne fushen e ‘kushurinjve’, pritet te kete te njejtin numer tifozesh si derby i kaluar ne fushen e Interit ku shenoi edhe rekord fitimesh per nje ndeshje futbolli ne historine e futbollit italian.

Milan-Inter do te jete ndeshja e fundit e javes se 27 te Serie A dhe do te luhet kete te diele dhe sipas asaj qe tregon Sky Sport, kjo ndeshje me te gjitha gjasat do te kete prezent ne stadium nje numer maksimal tifozesh e keshtu do te kete nje sold-out. Ne kete kohe qe po flasim kane mbetur shume pak bileta ne dispozicion te tifozeve dhe brenda pak oresh pritet te zyrtarizohet edhe lajmi per shitjen e te gjitha biletave te ketij spektakli sportiv.

Kujtojme se derby i kaluar ne fushen e Interit kishte prezent ne stadium 78.328 tifoze.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.