Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,087 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Monaco pas Icardit, sherbejne 40 mln. Osvaldo…

Sky – Monaco pas Icardit, sherbejne 40 mln. Osvaldo…
Bujar Berishaj

Nuk eshte nje e re interesimi i Monacos per Icardin, raporton nga Sky eksperti i merkatos Luca Marchetti.

Nje e re eshte shifra per te cilen mund te bie pabesueshmeria e zikalterve, rreth 35 milione. Inter per me pak se 35 nuk mendon ta shes, kush e deshiron duhet te investoj rreth 40 milione per ish-lojtarin e Sampdorias. Ai dhe Kovacic jane pikat me te cilat Inter do qe te niset, keshtu cmimi eshte shume i larte, pothuajse per tu percaktuar si “te pa shitshem”.

Per sulmin mbetet ne kemb kandidatura e Osvaldo. Lojtari i pelqen Auslios dhe Mazzarrit. Idea e zikalterve eshte te presin sepse, duan te mbyllin historine Medel, dhe po mendojne qe te shesin dhe te arrijne nje thesar per profilet e para te vleresuara per sulmin, nga Bacca tek Jovetic, duke kaluar tek Lamela dhe Firmino.

Keshtu Interi mendon per Osvaldon vetem si nje mundesi e merkatos last-minute, duke rrezikuar qe ai te shkoj diku tjeter nderkohe. Tani per italo-argjentinasin eshte Olympiakos dhe ekziston mundesia qe ai te pranoj Greqine.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags