Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

849 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Moratti fluturon per ne USA. Tani takimi perfundimtar me Thohir?

Sky – Moratti fluturon per ne USA. Tani takimi perfundimtar me Thohir?
Inter Club Staff

Thohir ka lexuar intervisten e Morattit tek Gazzetta dhe ka vleresuar fjalet e numrit nje zikalter. Sipas Silvia Vallini, gazetares se Sky afer Interit, indoneziani eshte prekur kur ka lexuar hapjen per te ardhmen nga presidenti Interist.

Moratti ka treguar me fakte qe nuk eshte i dashuruar me karrigen, por me Interin. Ne 99′ ne fakt ai edhe ka dhene dorheqjen nga ky post, e ja la Facchettit e deri ne 2004, vit ne te cilin miku i tij Giacinto nderroi jete. Veren e kaluar ai shiti 15% te aksioneve Kinezeve, por marveshja me pas deshtoi. Moratti deshironte dhe deshiron akoma qe te hape rruge te reja per Interin e tij, e Thohir eshte dakord me kete ide. Gjithcka per te arritur rezultate te larta. Tani Moratti eshte gati te udhetoje per ne USA, ku do te takoje edhe Thohir. Nje takim ndermjet te dyve nuk eshte per tu perjashtuar…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.