Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

621 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Moratti ka takuar edhe familjen Bakrie. Dhe ka lene te kuptohet qe…

SKY – Moratti ka takuar edhe familjen Bakrie. Dhe ka lene te kuptohet qe…
Xhorxh Gellci

Investitore te rinj. Ne rifutjen ne Itali nga Parisi, Massimo Moratti u ka lene te kuptohet gazetareve qe marreveshja me Thohir nuk ekziston akoma formalisht, dhe se takimi ne kryeqytetin francez ka sherbyer per t’u njohur me mire dhe per te njohur sipermares te tjere indoneziane qe do te jene prane Thohir ne aventuren e tij tek Inter. Gjithsesi, per here te pare Moratti ka pranuar se “nese gjerat shkojne sipas planit, gjithcka do te zyrtarizohet brenda 30 ditesh.”

Ne lidhje me sipermarresit qe do ‘mbeshtesin’ Thohir, behet fjale per familjen Bakrie, pronare te nje perandorie qe operon ne sektorin e karbonit. Presidenti ka lene te kuptohet se do e leshoje detyren e tij, edhe pse familja Moratti do te qendroje brenda klubit. Pra do te duhet edhe nje muaj qe gjithcka te zyrtarizohet, por duket se ne kete pike nuk ka me kthim mbrapa…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.