Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

901 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Moratti-Thohir, momenti deciziv. Shitje graduale dhe per merkaton…

SKY – Moratti-Thohir, momenti deciziv. Shitje graduale dhe per merkaton…
Xhorxh Gellci

Afer momentit deciziv. Puna mes zyrave legale ka perfunduar dhe tani Thohir mund te vije ne Itali. Pritet ne Milano ne oret e ardhshme, shpejgon ne SkySport24 Silvia Vallini, e cila flet edhe per nje hyrje graduale ne krahasim me ate qe eshte folur ditet e fundit ne media: jo gjithcka menjehere, por nje pjese e aksioneve tani dhe pjesa tjeter do te blihet gradualisht ne dy vitet e ardhshme. Sipas kanalit te njohur televiziv, Moratti do i shese kuotat e tij, por do e beje kete ne menyre graduale.

Indoneziani nuk eshte nje sheik dhe normalisht nuk duhet te presim dicka te ngjashme, por eshte nje sipermarres i gatshem te rregulloje bilancet e shoqerise. Gjithashtu ka bindur presidentin interist per seriozitetin e tij dhe projekti parashikon qe president do te qendroje akoma Massimo Moratti. Do te jete nje projekt afatgjate, qe qellimin kryesor do te kete uljen e humbjeve dhe ngritjen e skuadres ne nivelet me te larta.

Stadiumi ne pronesi nuk eshte urgjent per momentin, por nuk do te harrohet: projekti do te ece paralelisht me rivleresimin e San Siros, qe do te behet se bashku me Milanin dhe Bashkine e Milanos.

Ndersa persa i perket merkatos, sic raporton Mario Giunta perseri per Sky, ne takimin koke me koke Moratti-Thohir do te diskutohet edhe per nje bonus per merkaton: me pak fjale, para ekstra qe do te sherbenin per te blere lojtaret qe i nevojiten Mazzarrit. Ne ate pike do te riniste tratativa per Nainggolan me Cagliarin e Cellonos. Gjithsesi, para disa javesh Moratti ka thene: “Merkatoja dhe hyrja e aksionereve te rinj jane dy gjera te ndara.” Te presim cfare do te ndodhe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.