Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

967 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Mourinho i premton rinovimin Eto’o-se. Keto jane perqindjet…”

SKY – Mourinho i premton rinovimin Eto’o-se. Keto jane perqindjet…”
Xhorxh Gellci

Sot agjenti i Eto’o, Claudio Vigorelli, do te jete ne Angli per te ndjekur ndeshjen Manchester United-Chelsea per te folur me Blute per kalimin e mundshem te kamerunasit ne Londer.

Ne kete moment, sipas asaj qe thote Sky Sport, shoqeria angleze eshte e favorizuar: “Perqindjet jane 70% Chelsea dhe 30% Inter“, shpjegon Alessandro Sugoni.

I gjithe pesimizmi persa i perket hipotezes zikalter, eshte i lidhur me premtimin qe Mourinho duket se i ka bere Eto’o-se. Chelsea lidh vetem kontrata nje-vjecare me lojtaret mbi 30 vjec, por Special One ka siguruar sulmuesin se do i rinovohet kontrata ne qershor 2014. Oferta e Chelseat eshte 6 milion ne sezon plus bonuse.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.