Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Ne Torino kthesa. Mazzarri “qorton” Kovacic dhe Zanetti. Guarinit i ka thene…

SKY – Ne Torino kthesa. Mazzarri “qorton” Kovacic dhe Zanetti. Guarinit i ka thene…
Xhorxh Gellci

Alessandro Alciato, gazetar i Sky me te cilin Walter Mazzarri ka shkruar autobiografine e tij, ka treguar nje prapaskene pas humbjes te Interit ne Juventus Stadium: “Mazzarri ka ngritur zerin pas asaj ndeshjeje sic nuk e kishte bere kurre. Dhe pas Juventus Stadium kane ardhur dy fitore rradhazi. Mazzarri ka qortuar Kovacic, shume i zbehte ne fushe, dhe ka thene dicka edhe per ata qe kane shkuar poshte tifozeve te Interit (Zanetti). Ajo nuk ishte nje mbremje per pasarele, dhe Mazzarri ka bere te ditur se nuk ka ndryshime mes te rinjve dhe veteraneve.

Ne ditet e ardhshme ka folur me Samuel, i ka thene Guarin qe nuk duhet te largohet as ne qershor, dhe i ka qartesuar Hernanes qe ai do sjelle ndryshimin kryesor tek Inter. Pastaj ka zgjedhur Palacio-Icardi si dyshen e sulmit, por ish lojtari i Sampdorias eshte akoma mbrapa me formen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.