Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,205 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Osvaldo ne krye te listes te Interit. Ja si mund te arrihet…

Sky – Osvaldo ne krye te listes te Interit. Ja si mund te arrihet…
Xhorxh Gellci

Direkt nga Sky Sport 24, Luca Marchetti tregon emrin e Pablo Daniel Osvaldo per sulmin e Interit. Sipas tij, Osvaldo pelqehet shume nga Mazzarri i cili kerkon nje sulmues me eksperience per te kompletuar sulmin me Icardin qe mund te rritet i qete dhe Militon qe eshte duke u rikuperuar nga demtimi. Per kete kishin dale emrat e Gilardino dhe Bianchi, por Sky siguron qe Osvaldo eshte emri i ri ne krye te listes se te preferuarve te Interit.

Mazzarri eshte i bindur se mund ta menaxhoje karakterin e Osvaldos, nuk e shqeteson aspak kjo gje; problemi eshte i lidhur me koston e kartonit. Osvaldo mund te largohet nga Roma por kushton afersisht 15-20 milion euro, sipas kerkeses qe bejne verdhekuqte. “Ne rast shitjeje te ndonje lojtari ne keto jave, mund te arrihet tek Osvaldo”, siguron Luca Marchetti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.