Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

1,269 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Osvaldo per 7 mln: arsyeja. Dhe pas Medel…

Sky – Osvaldo per 7 mln: arsyeja. Dhe pas Medel…
Bujar Berishaj

Te rejat e fundit te merkatos se Inter vijne nga studiot e SkySport24.

“Zhvlersimi i kartonit, muaji gusht dhe nje vit tjeter ne kontrate qe mungon kane qene faktoret qe kane lejuar caktimin e cmimit per blerjen e Osvaldos pas huazimit per vetem 7 milione euro. Nje godtije e mire duke pare qe Southampton ka paguar dyfishin nje vite me pare.”

Per Medel. “Te dy shoqerite, si Inter dhe Cardiff kane bere nje hap te vogel per te mbyllur. Uellsianet mund te bien ne 9 milione dhe zikalterit duken te gatshem per te dhene me pak. Me Osvaldon dhe Medel, qe mund te mbyllen ndoshta mes kesaj jave dhe asaj te ardhshmes, pastaj mund te kete hapesire per krem mbi torete ne rast te nje shitje te rendesishme. Nje merkato e mbyllur per pak para: vetem 5 milione. Pa llogaritur qe, nga 2010-ta, pagat jane pergjysmuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.