Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

942 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Perez ndryshon perseri diten e takimit me Modric? Tashme nuk ka asnje siguri qe…

Sky – Perez ndryshon perseri diten e takimit me Modric? Tashme nuk ka asnje siguri qe…
Inter Club Staff

Neser mund te jete dita ku te gjithe presin qe te zhbllokohet marreveshja per Modric. 

Ne fakt ne program eshte aq shume i pritur takim ndermjet Florentino Perez me lojtarin ku pritet qe ky i fundit te kerkoje shitjen e menjehershme per tu larguar ne drejtim te Interit duke qene se nuk ka me asnje deshire per te qendruar ne Madrid.

Te pakten kjo ishte ajo qe ishte perfolur deri me tani, por sipas Sky Sport, tashme nuk ka me asnje siguri dhe takimi mund te shtyhet perseri neser e mund te mos ndodhe fare.

Kjo eshte hipoteza e fundit dhe Sky Sport tregon qe ky takim mund edhe te mos ndodhe kurre dhe tregon:

“Vete lojtari ja ka treguar  deshiren e tij Jose Angel  Sanchez, krahut te djathte te Florentino Perez e nese vertete klubi deshiron kete takim me Modric, do te thote se ata mund te tentojne edhe te bindin ate per te qendruar.”

STRATEGJIA E REAL MADRID

Klubi spanjoll po vonon kete takim per dy motive: te marre kohe per te kerkuar nje zevendesues te Modric dhe Thiago Alcantara eshte i pari ne liste. Por edhe per te rikthyer te Modric deshiren per te qendruar ne Madrid. Per momentin pozicioni i Modric ka qene ai i fillimit: deshiron largimin drejt Interit dhe deshiron te lirohet nga Real Madrid. Deri me tani, Reali nuk i ka dhene asnje pergjije, por thjesht po vonohet me qellim.

POZICIONI I INTERIT

Zikalterit vazhdojne te jene shume besimplote dhe po presin qe lojtari te beje gjithcka cfare ka ne dore. Me kroatin eshte arritur marreveshja tashme.

Keto jane te rejat e fundit nga Sky Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.