Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 12, 2020

Scroll to top

Top

2,298 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Pioli dhe Hiddink si Hilary me Trump. Italiani do te ishte perfekt, por…

Sky – Pioli dhe Hiddink si Hilary me Trump. Italiani do te ishte perfekt, por…
Inter Club Staff

Hillary kunder Trump ne zgjedhjet amerikane. Pioli kunder Hiddink tek Sky Sport per sa i perket pankines se Interit. Te pakten kete krahasim kane bere ne kanalin satelitar italian duke bere krahasimin ndermjet italianit dhe tranjerit te huaj.

PIOLI SI CLINTON – Ish tranjeri i Lazios – kane shpjeguar tek Sky – do te ishte kandidati ideal tamam si Hillary, prej karakteristikave te tij teknike, por edhe sepse eshte italian, nje gjuhe qe ndihet gjithmone e me pak ne klubin zikalter. Nga ana tjeter nuk ka eksperience nderkombetare: eshte nje emer pak i njohur ne Europe.

HIDDINK – Hidding do te festonte 70 vjetorin ne pankinen e Interit. Ka eksperience te madhe dhe nje profil nderkombetar: luan ne menyre spektakolare dhe te rregullt. Eksperiencat e tij te fundit kane lene gjurme te medha ne futbollin nderkombetar ashtu si suksesi i tik tek Chelseas dhe thuhet qe stervitjet e tij jane te lehta. Duhet personalitet dhe siguri per Interin. Po ai, a ka ende deshire per nje sfide te tille?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.