Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

576 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Politano, gjate javes nje takim mes Interit dhe agjentit. Suning ka caktuar nje buxhet qe…

Sky – Politano, gjate javes nje takim mes Interit dhe agjentit. Suning ka caktuar nje buxhet qe…
Bujar Berishaj

Javen e ardhshme do te kete nje takim mes dirigjences se Interit dhe Davide Lippi, agjent i Matteo Politano.

Davide Lippi qe ka qene ne ditet e kaluara ne zyrat e Interit per te formalizuar rinovimin e kontrates deri me 2019 te portierit Tommaso Berni.

Kete raporton Sky Sport, duke specifikuar se si pistat qe dergojne te Napoli e Roma jane ftohur ne oret e fundit, kjo per shkak se napoletanet jane afer Simone Verdit kurse romanet afer Justin Kluivert.

Suning ne anen tjeter nuk e ka ndermend qe te bej cmenduri per sulmuesin e Sassuolos dhe ka caktuar nje buxhet te kufizuar qe mund te shpenzohet per blerjen e tij gjate merkatos.

Takimi me agjentin e lojtarit do te sherbej per te kuptuar me mire kerkesat e Sassuolos per te studiuar nje strategji qe do te lejonte transferimin e lojtarit ne qytetin e modes.

Sassuolos ne anen tjeter i interesojne disa lojtare te rinje nga Primavera e Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.