Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Presidenca, ja pse Thohir kerkon qe Moratti te qendroje president.

SKY – Presidenca, ja pse Thohir kerkon qe Moratti te qendroje president.
Xhorxh Gellci

Edhe Erick Thohir, dje, ka thyer qetesine dhe ndjesia eshte qe firmat per kalimin e mazhorances te Interit ne anen e tij jane gjithmone e me afer. Sipas asaj qe ka raportuar Sky Sport, jo gjithcka eshte e percaktuar plotesisht ne detaje. Nje nga keto detaje, me i rendesishmi eshte se kush do te jete president i klubit zikalter. Manjati po mundohet qe Massimo Moratti te pranoje detyren, por presidenti aktual po reflekton, edhe sepse nuk deshiron te kete nje rol vetem honorar. Thohir ka shpjeguar qe prezenca e tij ne Itali nuk mund te jete konstante, prandaj i sherben nje partner i forte dhe i besueshem, dhe tek Interi askush nuk i ploteson keto kushte me mire se Moratti. Megjithate, Thohir se bashku me grupin e tij, do te marrin 70%, me detyren per te zhvilluar marken Inter ne bote.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.