Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,994 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Roma-Inter, zgjedhje te detyruara per Mancinin. Dy jane hipotezat…

Inter Club Staff

Per ndeshjen e se shtunes ne darke ne Rome, Roberto Mancini do duhet te beje pa tre sulmues: Nuk do te jete Icardi dhe Jovetic per shkak demtimi por edhe Palacio per shkak te skualifikimit.

Tekniku zikalter mund te hedhe ne fushe keshtu dy formacione te ndryshme:

4-4-2

Nese Mancini do te vendose te hedhe ne fushe 4-4-2, Kondogbia do te qendroje jashte. Ne mesfushe keshtu do te luante Biabiany dhe Perisic ne krah e Brozovic me Medel ne qender. Dy sulmuesit do te ishin Ljajic dhe Eder.

Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Biabiany, Brozovic, Medel, Perisic; Ljajic, Eder.

4-3-3

Hipoteza e dyte eshte 4-3-3. Ne kete rast do te luaje dhe Kondobgbia me Perisic dhe Medel. Do te qendronte jashte keshtu Biabiany. Perisic do te shkonte ti bashkohej repartit ofensiv.

Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Brozovic, Medel, Kondogbia; Ljajic, Eder, Perisic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.