Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

427 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Roma, me ardhjen e Cristante njeri mes Nainggolan e Strootman iken. Interit i intereson…

Sky – Roma, me ardhjen e Cristante njeri mes Nainggolan e Strootman iken. Interit i intereson…
Bujar Berishaj

Roma po tregohet shume aktive ne merkato gjate ketyre diteve.

Pasi kane transferuar Ivan Marcano nga Porto dhe Ante Coric nga Dinamo Zagreb, sot klubi nga kryeqyteti ka blere edhe Bryan Cristante nga Atalanta.

Me ardhjen e mesfushorit italian, ne mesfushen e skuadres se Di Francescos regjistrohet nje numer i larte i lojtareve.

Keshtu, sic raportohet nga Gianluca Di Marzio ne Sky Sport gjate emisonit special per merkaton, njeri mes Radja Nainggolan dhe Kevin Strootman mund te largohet ne rast se do te kete ndonje oferte.

Te dy lojtaret jane lidhur vazhdimisht me nje kalim te Interi, me belgun qe eshte nje lojtar shume i dashur per Spallettin dhe qe i intereson zikalterve por per momentin nuk ka ndonje oferte zyrtare. Per t’u regjistruar jane disa interesime nga Kina.

Ne anen tjeter per Strootman raportohet se pelqehet shume nga Rudi Garcia qe do e donte te Olympique Marseille.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.