Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,569 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Shaqiri, vazhdojne kontaktet telefonike me Bayernin. Ausilio dhe Fassone…

Sky – Shaqiri, vazhdojne kontaktet telefonike me Bayernin. Ausilio dhe Fassone…
Inter Club Staff

Kerkesa e pare e Bayern Munich per Xherdan Shaqirit ishte 20 milione euro dhe tashme pretendimet e Bayernit jane ulur deri ne 17 milione euro.

Interi deshiron qe te mbylle kete marveshje me 15 milione euro per Zvicerianin qe i ka thene po transferimit ne Milano: Eshte i bindur per projektin e zikalterve dhe e di se Mancini do ti jape atij te gjithe hapsiren e nevojshme ne skuader. Njerezit e Thohir kane rritur oferten per Bayern dhe i kane ofruar Bavarezeve huazimin prej 2 milione eurosh plus 13 milione do te jete detyrimi i blerjes ne fund te sezonit. Po punohet akoma qe te ulet diferenca e kerkese-ofertes. Fassone dhe Ausilio jane akoma ne Pinetina, shpjegojne tek Sky, dhe ata do te nisen per ne Munich sapo te jene te sigurte se marveshja mund te mbyllet. Nderkohe edhe ne keto momente po vazhdon tratativa telefonike ndermjet Interit dhe Bayernit per Xherdanin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.