Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Spalletti ka vendosur kush do te luaje ne krahun e majte te mbrojtjes ndaj Udineses…

Sky – Spalletti ka vendosur kush do te luaje ne krahun e majte te mbrojtjes ndaj Udineses…
Inter Club Staff

Pavarsisht eksperiences se keqe dhe minutave per tu harruar ndaj Juventusit, duket se Luciano Spalletti do te konfirmoje besimin tek lojtari i tij. 

Behet fjale per Davide Santon, ai qe u pa nje nder fajtoret e rikthimit te rezultatit nga ana e Juventusit diten e shtune aq shume sa impakti i tij u krahasua me ate te Daniele Orsatos ne ndeshjes e njemije e nje polemikave.

Sipas Sky Sport, edhe sot, mbrojtesi i krahut eshte provuar si titullar ne stervitjet e skuadres dhe shihet nga Spalletti si zevendesuesi natyral ne fushe i Danilo D’Ambrosios.

Sipas asaj qe referon Sky Sport, duket se kjo eshte zgjedhja qe do te beje Luciano Spalletti ne ndeshjen e se dieles ne kohen e drekes.

Nderkohe, konfirmime per pozicionet e tjera me Broja Valeron qe pritet te zevendesoje gjithashtu edhe Matias Vecino.

Edhe Ivan Perisic ka pasur disa probleme dje me barkun, por pritet te luaje titullar.

Por nderkohe, e gjithe vemendja eshte e perqendruar tek Santon i cili mbahet mend nga tifozet kete sezon vetem per gafat. Edhe humbja e pare qe shenoi renien e Interit dhe fillimin e dy muajve me negativ te 10 viteve te fundit per sa i perket rezultateve erdhen pikerisht nga disa gabime te Santon ndaj Udineses ne San Siro ne muajin dhjetor…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.