Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,189 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Ausilio optimist per Gabigol. Icardi deshiron te qendroj te Interi

Sky Sport – Ausilio optimist per Gabigol. Icardi deshiron te qendroj te Interi
Bujar Berishaj

Nga redaksia e Sky Sport arrijne te reja per merkaton e Interit.

Pasi qe ka transferuar Antonio Candrevan, qe do te firmos shume shpejt kontraten me klubin zikalter, dirigjentet e Interit nuk ndalojne dhe provojne per goditje tjera.

Pista me e nxehte ne kete moment eshte Gabigol. Piero Ausilio ka shkuar ne Brazil me synimin per te kaluar konkurrencen e Juves, qe eshte prej kohesh pas lojtarit, dhe qe kishte tashme akordin me familjen e lojtarit.

Strategjia e Ausilios, perkunder asaj qe kane bere bardhezinjte, ka qene duke shkuar direkt te Santos duke marre ‘po’-ne per shitjen. Tratativa eshte ne zhvillim dhe ka optimizem per ‘po’-ne e lojtarit. Natyrisht transferimi i talentit brazilian perjashton ate te Oscar. Interi kishte bere nje sondazh per lojtarin e Chelseat mirepo me vetem nje vend te lire per ekstra-komunitar, zikalterit kane vendosur te shkojne pas Gabigol.

Sa i perket merkatos ne dalje, Napoli vazhdon te mos heq dore nga Mauro Icardi, por duket se gjithcka po shkon drejt deshtimit dhe tweet e kapitenit zikalterit e kane treguar kete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.