Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

545 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY SPORT E BINDUR – “Inter duket e vendosur: ne fund te sezonit do te largoje keta dy lojtare: ja emrat.”

SKY SPORT E BINDUR – “Inter duket e vendosur: ne fund te sezonit do te largoje keta dy lojtare: ja emrat.”
Inter Club Staff

Diten e sotme, Sky Sport flet per nje vendim qe sipas tyre eshte i marre nga Interi per sezonin e ardhshem.

Gjithcka ka te beje me merkaton, ku me sa duket, Marotta dhe Ausilio i kane idete e qarta edhe per largimet.

“Si fillim, duhet te themi se Alexis Sanchez ka edhe nej vit kontrate qe eshte shume e rende per buxhetin e Interit.”

“Per kete arsye, Inter si fillim duhet te gjeje nje klub qe deshiron te investoje te paga e Alexis Sanchez.”

“Por nese nuk gjendet dot, pastaj ekziston klauzola e largimit duke paguar vetem 50% te pages se sezonit te ri.”

“Nderkohe, i dyti eshte Arturo Vidal. Edhe ai eshte shume afer largimit nga Milano me Interin qe nuk deshiron te besoje me tek ai.”

“Asnje negociate per rinovim kontrate dhe lojtari do te kerkoje nje skuader te re ne fundin e sezonit 2021-2022.”

“Jane pikerisht dy kilienet qe kane qene protagonist si titullare edhe ne Liverpool ata qe konsiderohen tashme si dy largime te sigurta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.