Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 12, 2020

Scroll to top

Top

489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Esposito perfundon duke u transferuar te nje skuader surprize?

Sky Sport – Esposito perfundon duke u transferuar te nje skuader surprize?
Inter Club Staff

Per Sky Sport eshte folur edhe per te ardhmen e sulmuesit e Interit te talentuar, Sebastiano Esposito.

Sipas asaj qe tregon Gianluca Di Marzio, lojtari eshte nje njeri teper i kerkuar ne merkaton qe sapo ka nisur.

Nderkohe, ne kete moment behet me dije se ka ardhur edhe rinovimi me klubin zikalter qe eshte perfolur aq shume.

Per lojtarin, do te shkojne 600 mije euro ne vit plus bonuse dhe nje kontrate prej pese vitesh. Marreveshja eshte arritur dhe tani mungon vetem zyrtarizimi.

Por kush jane klubet qe kerkojne lojtarin? Te ndryshme jane skuadrat qe kerkojne sherbimet e tij, por ne oret e fundit jane bere te gjalla me ngulm Fiorentina, Sampdoria, Bologna dhe Torino.

Gjithesesi, klubi zikalter nuk ka dhene asnje pergjigje per asnjeren prej tyre sepse deshiron te zgjedhe nje skuader ku ai te luaje me vazhdimesi.

E tek keto skuadra, do te ishte shume e veshtire qe ai te kishte nje rol kaq qendror ne sulmin e tyre.

Prandaj, emri surprize ne kete moment qe ka dale ne pah ne oret e fundit eshte ai i Crotones. Kalabria do te ishte destinacioni perfekt ku Esposito do te luante me shume. Edhe lojtari po e mendon mire kete hipoteze, por edhe ai si Interi kerkon siguri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.