Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 23, 2021

Scroll to top

Top

1,140 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cagliari-Inter, ja formacioni qe ka ndermend Conte. Po Sanchez? Nga stervitja e pare me Interin ka treguar se mund te grumbullohet.

Cagliari-Inter, ja formacioni qe ka ndermend Conte. Po Sanchez? Nga stervitja e pare me Interin ka treguar se mund te grumbullohet.
Inter Club Staff

Alexis Sanchez po vrapon me shpejtesi drejt transfertes se Cagliarit. 

Kete gje e thote sot Corriere dello Sport sipas te ciles ne stervitjen e pare nen urdhrat e Contes, lojtari ka lene pershtypje shume te mira dhe ndjesi te kendshme.

Por a do te jete kjo e mjaftushme qe lojtari te grumbullohet menjehere per ne Cagliari?

“Pergjigja do te vije kur tekniku zikalter do te beje zgjedhjet e tij. Por nuk perjashtohet qe ai ta grumbulloje edhe vetem per te bere grup me shoket e skuadres e ne fund te mos luaje.”

“Nese per Sanchez do te kete kohe nderkohe, per Biraghin eshte e sigurt prezenca ne pankine sepse me pergatitjen ai eshte goxha perpara.”

“Nderkohe tekniku zikalter, mendon qe te konfirmoje te gjithe lojtaret qe i dhane fitoren ndaj Lecces te henen e kaluar.”

“Per sa i perket te tjerave, pergjigjja e skuadres ka qene teper pozitive si ne formimin e nje identiteti por edhe per sa i perket vazhdimesise se ideve.”

“Kjo do te thote se Candreva do te jete akoma titullar ne krahun e majte dhe se Lazaro do te duhet te prese qe te rikthehet.”

“Por neser do te jete edhe Ranocchia nga minuta e pare ne fushe sepse nuk eshte momenti per te rrezikuar as per Godin dhe as per De Vrij.”

Po rreshtimi i Interi, si do te jete?

3-5-2: Handanovic, D’Ambrosio, Ranocchia, Skriniar, Candreva, Sensi, Brozovic, Vecino, Asamoah, Lukaku, Lautaro Martinez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.