Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,169 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY SPORT FRIKESON: “Inter, ndaj Milan ne rrezik te forte edhe nje sulmues tjeter pas Lukakut? Probleme per…”

SKY SPORT FRIKESON: “Inter, ndaj Milan ne rrezik te forte edhe nje sulmues tjeter pas Lukakut? Probleme per…”
Inter Club Staff

Derbi i Milanos eshte vetem disa dite larg, dhe Inter e ka mbyllur kete jave te Serie A me nje fitore ndaj Cremoneses.

Por ka nje shqetesim te madh ne shtepine zikalter, qe pas humbjes se Romelu Lukaku, ne rrezik per derbin eshte vendosur edhe nje lojtar tjeter ne repartin e sulmit.

Per kete gje flet sot Sky Sport, e cila tregon te rejat e fundit pas ndeshjes se djeshme direkt nga Appiano Gentile.

“Sot skuadra e Inzaghit ka zbritur ne fushen stervitore duke bere nje pune me te lehte se zakonisht pas 90 minutave ne San Siro”.

“Por me sa duket, pas golit te shenuar diten e djeshme, Joaquin Correa eshte futur menjehere ne dyshim per derbin”.

“Kjo ka ndodhur sepse Correa ka pasur nje shqetesim te vogel muskulor, dhe prandaj eshte zevendesuar dje nga Lautaro Martinez”.

“Gjendja e tij do te monitorohet ne stervitjet e ardhshme diten e neserme dhe te premten, por Tucu, qe deri me tani ka shenuar dy gola, eshte ne rrezik aktivizimi”.

“Ky nuk eshte aspak nje lajm i mire duke pare edhe historikun e vjetshem te tij te mungesave, por nga ana tjeter, Interit do i mungoje edhe Romelu Lukaku e perpara eshte si Milan, si Bayern Munich pas disa ditesh”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.