Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

696 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport habit: “Conte ndryshon gjithcka ne formacionin anti-Shakhtar? Nga minuta e pare pritet…”

Sky Sport habit: “Conte ndryshon gjithcka ne formacionin anti-Shakhtar? Nga minuta e pare pritet…”
Inter Club Staff

Me sa duket, Antonio Conte mund te ndryshoje gjithcka per sa i perket formacionit te Interit anti-Shakhtar.

Gjithmone sipas Andrea Paventi, gazetar i Sky Sport i derguar ne Gjermani per te ndjekur me kujdes Interin.

Sipas tij, ne menyre surprize, Antonio Conte po mendon qe te hedhe nga minuta e pare Christian Eriksen.

Keshtu, danezi mund ta nise ne formacion ndeshjen e tij ndaj Shakhtar Donetsk qe pritet te jene nje kocke e forte per Interin.

“Tekniku zikalter e shikon Eriksen ne dy pozicione: ne ate te trekuartistit (do i linte vendin Gagliardini) ku do te tentonte te vinte ne veshtiresi dy mesfushoret e Shakhtar.”

“Por e shikon edhe ne nje pozicion tjeter: ate te sulmuesit te dyte pas shpines se Romelu Lukaku.”

“Ne kete rast, formacioni do te ishte nje 3-5-1-1 dhe ai do te luante ne vendin e Lautaro Martinez.”

“Conte deshiron qe te kete zgjidhje te vlefshme edhe nga stoli e prandaj mbase mund te vendose ta ule ne stol argjentinasin duke pare se Sanchez do te jete jashte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.