Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Inter, Antonio Conte vendos formacionin anti-Parma: ja kush do te luaje sot!

Sky Sport – Inter, Antonio Conte vendos formacionin anti-Parma: ja kush do te luaje sot!
Inter Club Staff

Inter ka vazhduar stervitjet e saj edhe pasditen e djeshme per te bere gati ndeshjen qe do te luhet sot ndaj Parmes.

Skuadra zikalter eshte nisur tashme drejt qytetit emilian, dhe nisja e ndeshjes eshte parashikuar per oren 21:45.

Ne kete ndeshje nuk do te jete Skriniar i cili eshte i demtuar. Ne pankine nuk do te jete as Conte, por zevendesi i tij duke pare skualifikimin me nje ndeshje te tranjerit.

Por nuk do te jete as Brozovic, i cili deri diten e premte nuk eshte stervitur me grupin dhe keshtu pritet qe te mos jete fare ne dispozicion ndaj Parmes.

Do te rikthehet nderkohe nga minuta e pare Niccolo Barella, i cili ka pushuar ne ndeshjen ndaj Sassuolos.

Ai do i jape energji mesfushes se Interit dhe do te luaje perkrah Borja Valero ose Roberto Gagliardini.

Lojtari italian zikalter nuk po kalon nje moment te mire per shkak te golit te thjeshte te humbur ndaj Sassuolos, por kerkon nje rikonfirmim.

Ajo traverse e ka lenduar ate te parin, por nje pjese e tij deshiron me ngulm te luaje per te treguar qe vlen vertete dhe se ai ishte vetem nje rast sporadik qe mund ti kishte ndodhur gjithesecilit.

Lautaro nderkohe ka pasur nje problem ne shpine, por do te jete ne dispozicion dhe do te luaje nga minuta e pare.

Ky do te jete edhe formacioni i mundshem i Interit sipas Sky Sport:

HANDANOVIC, GODIN, DE VRIJ, BASTONI, CANDREVA, BARELLA, GAGLIARDINI, YOUNG, ERIKSEN, LUKAKU, LAUTARO MARTINEZ.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.