Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky-Sport – Inter-Napoli: ja te rejat e fundit mbi formacionin: Brozovic ul ne stol…

Sky-Sport – Inter-Napoli: ja te rejat e fundit mbi formacionin: Brozovic ul ne stol…
Inter Club Staff

Jemi vetem pak ore larg nga super ndeshja e javes Inter-Napoli dhe te dy tranjeret e skaudrave respektive pothuajse e kane vendosur formacionin qe do te zbrese ne fushe ne oren 20:45 ne Meazza.

Sipas asaj qe thote Sky Sport, profili i Marcelo Brozovic eshte bere nje kandidature e forte ne oret e fundit ne hirarkine e Luciano Spallettit per sa i perket titullareve ne diten e sotme.

Kroati, ne fakt, duket se ka zene vendin e Borja Valeros, qe nuk ka minutazhin e duhur ne fushe per te luajtur nga minuta e pare dhe do te preferohet keshtu ndaj Gagliardinit duke kerkuar qe skuadra me Brozovic ne fushe te mbaje me shume topin, gje qe italiani nuk e garanton.

Perkrah tij me shume mundesi do te jete Vecino me Rafinha qe do te rikthehet keshtu nga minuta e pare pasi luajti si titullar edhe ndaj Beneventos.

Asnje dyshim edhe ne sektoret e tjere te fushes. Candreva dhe Perisic do te jene titullare ne sulm sebashku me Icardin, por anesoret e sulmit kesaj radhe do te kene me shume detyra mbrojtese se zakonisht sepse do tentohet te mbyllet Napoli.

Nderkohe eshte i sigurt rikthimi i Icardit keshtu dhe i Mirandes ne mbrojtje, ky i fundit do te jete pjese e repartit sebashku me D’Ambrosio, Cancelo dhe Skriniar.

Ky eshte formacioni i mundshem:

Handanovic, D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Cancelo, Vecino, Brozovic, Rafinha, Candreva, Perisic, Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.