Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,243 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Inter, plusvalencat me afer edhe fal… Vecinos! Ide fantastike e Ausilios qe…

Sky Sport – Inter, plusvalencat me afer edhe fal… Vecinos! Ide fantastike e Ausilios qe…
Bujar Berishaj

Interi eshte afer qe te arrij 45 milione euro plusvalenca brenda dates 30 qershor.

E per kete gje nje pune te madhe ka bere edhe drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio qe jo me kot muaj me pare kishte thene se ishte bere nje doktor i FPF.

Dhe ne fakt duket se keshtu eshte me te vertete.

Kjo sepse nese pjesa me e madhe e plusvalencave kane ardhur nga sistemimi i shkelqyer i te rinjeve ne skuadra tjera (Zaniolo ne tratativen per Nainggolan apo te rinjte e shitur/huazuar me te drejte ri-blerje), nje pjese tjeter duket se do te arrij edhe nga lojtaret kryesor te ekipit te pare.

E nje nder ta eshte edhe Matias Vecino. Por plusvalenca me uruguajanin nuk do te arrihet duket e shitur por perkundrazi, duke rinovuar. Mund te tingelloj e cuditshme por ne fakt keshtu eshte.

Kjo zgjidhje e Ausilios do te lejoj qe te ulet amortizimi i kontrates se lojtaret duke siguruar keshtu nje plusvalence ne bilanc.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.