Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

555 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – “Inter, shume afer shitja e Agoume: ja sa do te perfitoje Interi nga talenti i ri francez.”

Sky Sport – “Inter, shume afer shitja e Agoume: ja sa do te perfitoje Interi nga talenti i ri francez.”
Inter Club Staff

Do te jete nje levizje shume e rendesishme per te ardhmen, sepse Interi beson shume te aftesite e Lucien Agoume.

Ai kete sezon do te tentoje te fitoje eksperience per tu rikthyer me pas ne Milano si nje lojtar i rritur dhe i gatshem per nje bluze titullari tek Interi.

Ja pse, sipas asaj qe tregon Gianluca Di Marzio, francezi i lindur ne vitin 2002, po shitet tek Spezia, klub i sapo ngjitur ne Serie A.

Te dy klubet me sa duket kane rene dakort, dhe tashme mungojne vetem pak detaje per ta mbyllur kete tratative.

“Tani lojtari ka nevoje per vazhdueshmeri dhe deshiron hapsira. Ideja eshte qe tek Spezia te kthehet ne nje titullar te padiskutueshem.”

“Tranjeri i Spezias i ka bere me dije klubit te tij se projekti teknik i tij, perfshin edhe shume minuta per Agoume.”

“Kjo gje i eshte transmetuar edhe Interit me siguri, dhe prandaj zikalterit nuk jane menduar gjate qe te pranojne kete oferte.”

“Keshtu, lojtari do te kaloje ne nje huazim te thjeshte tek Spezia dhe ata do i paguajne Interit rreth 400.000 euro per huazimin e lojtarit.”

“Kjo shifer do te rritet nese lojtari luan me pak dhe do te ulet ne rast se lojtari luan me shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.