Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 21, 2019

Scroll to top

Top

661 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Ja te rejat e fundit nga stervitja ne Appiano Gentile: Icardi eshte stervitur per here te pare me shoket qe qe ishin grumbulluar me kombetaret!

Sky Sport – Ja te rejat e fundit nga stervitja ne Appiano Gentile: Icardi eshte stervitur per here te pare me shoket qe qe ishin grumbulluar me kombetaret!
Inter Club Staff

Sky Sport ne edicionin e saj informativ pak minuta me pare i ka kushtuar nje rendesi te vecante stervitjes se Interit dites se sotme. 

Grupit zikalter i jane shtuar disa lojtare nga grumbullimet e kombetareve por nuk eshte ky lajmi i madh per sot.

Me ne fund, Mauro Icardi eshte rikthyer plotesisht ne grup pasi i ka kaluar ne ‘vetmi’ dhe i veteperjashtuar 40 ditet e fundit.

Pasi mungoi ne stervitjen me deshire diten e djeshme, Maurito sot i eshte rikthyer grupit te shokeve bashke me Milan Skriniar, Kwadwo Asamoah dhe Stefan De Vrij te cilet jane rikthyer ne Appiano Gentile ne perfundimin e ndeshjeve te kombetareve respektive. Ai per here te pare pese javesh eshte stervitur edhe me ata.

Duhet kuptuar ne kete moment nese ky hap i hedhur nga ish-kapiteni drejt rekuperimit perfundimtar do te jete i mjaftueshem per te fituar nje grumbullim ne prag te ndeshjes ndaj Lazios ose jo.

Ndeshja eshte shume e rendesishme per luften per Champions League dhe te gjithe ne ambjentin zikalter e dine kete gje.

Kjo eshte vene re edhe nga prezenca ne Appiano sot e Steven Zhang, Beppe Marotta dhe Piero Ausilio te cilet edhe jane takuar me njeri-tjetrin pe te diskutuar pervec se kane pare stervitjen nga afer.

Tashme ka shume pak dite ne dispozicion. Mauro Icardi duhet te shtrengoje dhembet per te qene te pakten i grumbulluar te dielen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.