Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 10, 2022

Scroll to top

Top

832 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, blerja e Hakimi ben qe te deshtoje nje plan i rendesishem i Marottes: “Zikalterit duhet te heqin dore nga Federico Chiesa.”

Inter, blerja e Hakimi ben qe te deshtoje nje plan i rendesishem i Marottes: “Zikalterit duhet te heqin dore nga Federico Chiesa.”
Inter Club Staff

Eshte Achraf Hakimi, lojtari ne pronesi te Real Madrid, blerja me e fundit nderkombetare e Interit.

Ardhja ne Milano e mbrojtesit maroken tashme duket se do te ndodhe me 100%: vizitat mjekesore dhe zyrtarizimi pritet te ndodhe neser.

Por cfare pasoje do te kete ky transferim tek planet e merkatos se Interit dhe te administratorit te deleguar Beppe Marotta?

Calciomercato.com ka tentuar qe ti jape nje pergjigje kesaj pyetje duke u zgjeruar me shume ne planet e ardhshme te Interit.

“Ardhja e Hakimit si fillim anullon totalisht te gjitha shanset qe Victor Moses te qendroje dhe te blihet per 12 milione euro.”

“Ai vleresohet nga Interi, por me ate cmim nuk eshte nje opsion sepse edhe nese do te qendronte, do te ishte nje rezerve.”

“Nderkohe e ndryshme situata nga ana e kundert, ky Ashley Young eshte nje lojtar qe vleresohet nga Interi dhe ka marre nje rinovim me nje sezon.”

“Por Hakimi ne fakt, ka bere qe te deshtoje totalisht plani i rendesishem i Beppe Marottes ne merkato: eshte venitur totalisht mundesia qe Federico Chiesa te vishet zikalter.”

“Interi do e kishte marre me deshire, sepse ai eshte nje lojtar plot me talent, por kushtet e Fiorentines qe kerkonte 70 milione euro per te kane bere qe interesimi te mos kthehet ne nje tratative konkrete.”

“Me 30 milione euro me pak do te vije Achraf Hakimi tek Interi dhe zikalterit jane shume te lumtur keshtu.”

“Edhe pse Beppe Marotta nga ana e tij do te preferonte gjithmone nje lojtar italian perpara nje te huaji, ai e di qe Hakimi per momentin eshte nje nga me te miret ne bote dhe eshte ‘dorezuar’ perballe punes bindese te Ausilios qe ka pasur kete ide qe ne fillim.”

“Nderkohe, Interi nuk harron as objektivat e tjere ne merkato: Kumbulla mbetet nje objektiv, edhe pse Lazio eshte afruar ndjeshem me te.”

Sfuma anche la possibilità di arrivare a Federico Chiesa: l’Inter lo avrebbe preso volentieri a tutta fascia come esperimento pieno di talento, ma non alle condizioni della Fiorentina che ha sempre chiesto 70 milioni.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.