Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,227 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport ne Gjermani i habit te gjithe: “Nje lojtar i Interit ne listen e Borussia Dortmund: do te ishte nje dhurate sepse…”

Sky Sport ne Gjermani i habit te gjithe: “Nje lojtar i Interit ne listen e Borussia Dortmund: do te ishte nje dhurate sepse…”
Inter Club Staff

Me sa duket, nje tjeter lajm i rendesishem per merkaton ka ardhur ne keto caste direkt nga Gjermania.

Eshte Sky Sport Deutschland e cila ka treguar per qellimet e fundit te Borussia Dortmund qe eshte interesuar keshtu per nje lojtar te Interit.

“Behet fjale per Edin Dzeko, sulmuesin e Interit qe ne Gjermani ka luajtur me pare duke bere shume mire ne rinine e tij”.

“Ai ka qene ne qender te merkatos kete vere sepse shpesh here eshte folur se lojtari nuk eshte ne planet e Interit”.

“Por deri me tani ai ka qendruar ne Milano dhe sipas tranjerit Inzaghi, ai do te jete shume i rendesishem ne te gjithe sezonin”.

“Gjithesesi, eshte shume e sigurt se nese nje skuader do te trokase ne dyert e Interit per te, Marotta nuk do te thote jo.”

“Kjo per dy arsye kryesore: paga e tij dhe roli jo qendror qe ka ne skuader, por edhe mosha qe tashme eshte teper e larte”.

“Borussia ka kerkuar informacione per te sepse Sebastian Haller i eshte dashur te ndalet per shkak te nje operacioni pas diagnostikmit me tumor ne tesikuj. Ata kane nevoje per nje sulmues tjeter deri sa Haller te kthehet ne fushe dhe Dzeko eshte nje nder emrat e perfolur. E per Interin do te ishte nje dhurate jo e vogel duke pare deshiren e tyre per te larguar boshnjakun.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.