Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

756 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Nese nuk do te ishte blere Kondogbia, klubi zikalter do te kishte blere…

Sky Sport – Nese nuk do te ishte blere Kondogbia, klubi zikalter do te kishte blere…
Inter Club Staff

Sky Sport zbulon nje prapaskene te merkatos per sa i perket ardhjes se Geoffrey Kondogbia tek Interi.

Francezi erdhi tek zikalterit pas nje tratative te gjate dhe shume komplekse.

Ne rast se blerja e tij nga Monaco do te kishte deshtuar, klubi zikalter do te ishte hedhur ne sulm per dy lojtare te tjere: Behet fjale per Giannelli Imbula (ne ate kohe tek Marseille, tani tek Stoke) dhe Pierre-Emrick Aubameyang, sulmuesi i Borussia Dortmund.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.