Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

1,606 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport parashikon Inter-Juve me ane te nje super kompiuteri: “Ja rezultati dhe shenuesit e ndeshjes.”

Sky Sport parashikon Inter-Juve me ane te nje super kompiuteri: “Ja rezultati dhe shenuesit e ndeshjes.”
Inter Club Staff

Ne Sky Calcio Club si gjithmone eshte folur per ndeshjet e javes qe sapo lame pas por edhe per ndeshjet e radhes ne Serie A dhe Champions League. 

Edhe pse Interi ka nje ndeshje me perpara ne Barcelone, pritshmeria me e madhe ne Itali me sa duket eshte pikerisht sfida per vendin e pare ne Serie A, ajo ndermjet Interit dhe Juventusit.

Zikalterit e Contes ndodhen ne vendin e pare ndersa menjehere pas Interit eshte Juventusi me dy pike me pak: respektivisht me 18 pike dhe 16 pike.

Nderkohe, ne emisonin e Sky Sport dje ka qene gazetari Fabio Caressa ai qe ka publikuar rezultatet e algoritmit te provuar per ndeshjen Inter-Juventus qe do te luhet te dielen.

Sipas tij, Sky ka perdorur nje super kompiuter per te parashikuar rezultatin dhe jane marre parasysh shume detaje rreth skuadrave: loja, lojtaret, pasimet, golat, golat e humbur, minutat e shenimit te golave, kornet, penalltite, gjuajtjet nga larg, lojtaret qe pritet te luajne. Me pak fjale, gjithcka.

Nderkohe qe prezantonte kete algoritem, Caressan e fund ka zbuluar edhe rezultatin e parashikimit por edhe shenuesit e ndeshjes.

“Goli i pare i Interit me Lautaro Martinez ne minuten e 25. Ne fund te pjeses se pare barazon Dybala. Ne minuten e 25 te pjeses se dyte shenon Juvetnusi fale golit te Ronaldos. Barazon Interi 5 minuta nga fundi me De Vrij. Perfundon 2-2.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.