Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2020

Scroll to top

Top

617 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Sa pak dyshime per Spallettin: ja formacioni anti-PSV qe ai ka zgjedhur

Sky Sport – Sa pak dyshime per Spallettin: ja formacioni anti-PSV qe ai ka zgjedhur
Inter Club Staff

Pas fitores se cmuar ne minutat e fundit ne ndeshjen debutuese ndaj Tottenham, Interi po behet gati qe te zbrese ne fushe ne ndeshjen e dyte ser Grupit B te Champions League.

Ne transferten e pare te sezonit zikalterit dhe Icardi do te gjejne perballe PSV e Mark Van Bommel.

Luciano Spalletti sipas asaj qe ka lene te kuptohet ne konferencen e sotme per shtyp, duket se ka shume pak dyshime per sa i perket formacionit qe do te hedhe ne fushe ne Philips Stadion te Eindhoven.

Sipas asaj qe thote Sky Sport, perpara Handanovic do te jete mbrojtja e rreshtuar me kater ku ne te djathte do te jete D’Ambrosio dhe jo Skriniar (e theksuar nga Spalletti kjo).

Brozovic do te jete ne qender bashke me Vecinon dhe ne te djathte ne sulm do te jete Politano.

Pankine ne kete ndeshje per Lautaro Martinez qe do i lere vendin Icardit.

Ja formacioni i mundshem sipas Sky Sport ne keto minuta:

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio 

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Brozovic

Matias Vecino

Radja Nainggolan (trekuartist)

Matteo Politano

Ivan Perisic

Mauro Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.