Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

712 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Shorti i Champions: ja grupi i hekurt dhe grupi me i lehte qe mund ti bjere Interit

Sky Sport – Shorti i Champions: ja grupi i hekurt dhe grupi me i lehte qe mund ti bjere Interit
Inter Club Staff

Pasi jane mbyllur te marten dhe te merkuren ndeshjet e fazes para-eleminatore te Champions League, tashme eshte koha per shortin e grupeve. 

Sot ne oren 18:00 ne Monte Carlo do te hidhet shorti i grupeve per Championsin e ketij sezoni.

Interi eshte ne vazon e trete dhe rrezikon me te vertete nje grup te hekurt: ne vazon e pare pervec Liverpool qe eshte fituese e Champions dhe Chelsea qe eshte fituese e Europa League, eshte edhe Barcelona, City, Bayern, PSG dhe Zenit.

Ne vazon e dyte ka skuadra si Real Madrid, Atletico Madrid por edhe skuadra per tu nenvleresuar si Borussia Dortmund apo Tottenham dhe Ajax.

Keto nderkohe jane vazot e shortit te Champions League:

Koka Serie: Liverpool, Chelsea, Barcellona, Juventus, Manchester City, Bayern MOnaco, PSG, Zenit

Vazo e Pare: Borussia Dortmund, Real Madrid, Atletico Madrid, Shakhtar, Napoli, Tottenham, Benfica, Ajax

Vazo e Dyte: Bayer Leverkusen, Inter, Olympiakos, Valencia, Dinamo Zagabria, RB Salisburgo, Lione, Bruges

Vazo e Trete: Lokomotiv Mosca, Genk, Lipsia, Galatasaray, Stella Rossa, Atalanta, Lille, Slavia Praga

Nderkohe, sipas Sky Sport, grupi i hekurt per Interin do te ishte nje grup me: Barcelonen, Dortmund dhe Lokomotiv Moska. Por nje grup tjeter i hekurt mund te jete edhe nje grup me Liverpool ose City qe mund te kete me pas nje ndermjet Atleticos apo Real Madridit.

Nderkohem grupi me i lehte ne leter per Interin eshte ai me Shakhtar, Clube Bruges dhe Slavian e Prages. Gjithmone sipas Sky Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.