Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Spalletti e ka vendosur me ke do te zevendesoje Brozovic ndaj Atalantes

Sky Sport – Spalletti e ka vendosur me ke do te zevendesoje Brozovic ndaj Atalantes
Inter Club Staff

Sipas Sky Sport Italia, Spalletti ka dy alternativa ne tavoline ne prag te sfides se Bergamos por tekniku italian eshte me i predispozuar per njeren prej tyre e cila shikon Borja Valero nga minuta e pare ne fushe.

Pas humbjes  ne Torino, Interit per shkak te gares per nje vend ne Champions i ndalohet nje hap tjeter fals.

Duket se ndaj Atalantes, i vetmi qe ka nje vend titullari te sigurt ne zonen qendrore te mesfushes eshte Rafinha.

Ai, pasi ka qene ne pankine ndaj Torinos, do te jete ne formacionin titullar i cili do te perballet ndaj bergamaskeve ne transferte te shtunen ne darke.

Por, Luciano Spalletti, duket se ka nje zgjedhje teper te veshtire per te bere per sa i perket se ke duhet te zgjedhe ne vend te skualifikuarit Marcelo Brozovic.

Ashtu si tregohet nga Massimiliano Nebuloni i Sky, alternativat per teknikun toskan jane dy.

E para dhe me e mundshmja shikon Borja Valero nga minuta e pare ne fushe perkrah Roberto Gagliardinit, me rrezikun se do te jete nje mesfushe me kualitet te larte por qe mund te kete mangesi fizike perballe asaj te Atalantes.

Ndersa opsioni i dyte shikon Matias Vecino nga minuta e pare ne vend te spanjollit, i cili do te ofronte me shume mbulim ne fazen mbrojtese.

Uruguajani po stervitet vec nga grupi sebashku me Antonio Candreven dhe ka disa dyshime ende nese do ja dale dot te jete ne Bergamo, edhe pse nga ambjenti zikalter ka optimizem.

Per momentin gjithesesi, Spalletti eshte me i predispozuar te hedhe nga minuta e pare Borja Valeron.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.