Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,290 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Sparta Praga-Inter, formacioni i mundshem i De Boer: Murillo favorit ndaj Miranda

Sky Sport – Sparta Praga-Inter, formacioni i mundshem i De Boer: Murillo favorit ndaj Miranda
Bujar Berishaj

 Me pak se 24 ore larg Sparta Praga-Inter, ndeshja e dyte e grupit K te Europa League, Frank De Boer duket se ka vendosur 11-shen startuese qe do te zbres ne fushe.

Dyshimi i vetem eshte paraqitja nga minuta e pare e Jeison Murillo, qe megjithate eshte rekuperuar plotesisht nga lendimi dhe eshte favorit ndaj Mirandas. Perkrah kolumbianit eshte i konfirmuar Ranocchia, me Miangue dhe D’Ambrosio ne krah. Ne mesfushe hapesire per Melo e Gnoukouri, ndersa me te avancuar treshja Candreva, Banega dhe Eder. Ne qender te sulmit do te luaj Palacio.

FORMACIONI I MUNDSHEM (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Murillo, Miangue; Gnoukouri, Melo; Candreva, Banega, Eder; Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.