Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,941 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon gjithcka: “Inter ka marre nje vendim final per nje lojtar: nuk do te shitet dhe do te behet…”

Sky Sport zbulon gjithcka: “Inter ka marre nje vendim final per nje lojtar: nuk do te shitet dhe do te behet…”
Inter Club Staff

Sky Sport ka folur diten e sotme per merkaton e Interit ne vecanti dhe kane treguar keshtu nje vendim te zikalterve.

Gjithcka ka te beje me nje lojtar dhe se si zikalterit nuk deshirojne qe ta humbasin aspak ne merkaton e veres.

“Po flasim per Lautaro Martinez, qe tek Interi e ka mbyllur ne menyre fantastike sezonin e tij duke u bere shume i rendesishem.”

“Ai kur ishte nevoja per te ka treguar se eshte i gatshem te ndihmoje dhe prandaj klubi nuk deshiron ta humbase.”

“Per kete arsye, ai ne skuader shihet si lojtari i fundit per tu shitur dhe ka mbi qafe tabelen “i pashitshem” edhe pse kjo fjale ne futbollin e sotshem nuk perdoret me.”

“Kjo sepse historia ka treguar se kur ka oferta te parezistueshme, edhe lojtare si Neymar apo Hazard kane levizur nga skuadrat e tyre shume te pasura.”

“Nderkohe, tek Inter per Lautaron shohin shume mire nje te ardhme bashke dhe Toro tashme ka marre rolin e nje simboli.”

“Zhang i ka thene Inzaghit nderkohe se Lautaro nuk eshte aspak ne shitje dhe se drejtuesit do te bejne te mundur qe Inter te perforcohet shume. Lautaro qendron edhe nese kosto per ta bere kete gje eshte sakrifikimi i nje lojtari tjeter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.