Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

673 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon gjithcka: “Ja sa e ka paguar Interi kartonin e Pinamontit: nje cmenduri kur mendon se…”

Sky Sport zbulon gjithcka: “Ja sa e ka paguar Interi kartonin e Pinamontit: nje cmenduri kur mendon se…”
Inter Club Staff

Me sa duket, Andrea Pinamonti tek Interi eshte nje marreveshje e paracaktuar prej kohesh, sepse shpjegim tjeter nuk ka.

Ne nje moment ku te gjitha skuadrat po mendohen disa here perpara se te bejne nje blerje, Interi ka investuar per te nje shifer te konsiderueshme.

Kjo te ben te mendosh se ka pasur dicka te nenshkruar qe nje sezon me pare ndermjet Genoas dhe Interit, por qe nuk eshte publikuar aspak per publikun.

Dicka e tille kuptohet mjaft lehte, mjafton qe te lexosh drejte shifrat e operacionit qe jane goxha te larta.

SA KA KUSHTUAR PER INTERIN ANDREA PINAMONTI? Gjithcka e ka treguar Gianluca Di Marzio diten e djeshme.

“Andrea Pinamonti eshte zyrtarizuar tek Interi vetem dje, por palet kishin rene dakort prej kohesh (Inter dhe Genoa).”

“Po pritej vetem marreveshja me lojtarin, por tani mund te themi pa problem se Interi ka nje sulmues te ri ne skuader.”

“Pinamonti i ka kushtuar Interit keshtu plot 8 milione euro, qe jane shume ne kete kohe por nuk mbaron me kaq.”

“Ne kontraten e shitjes Inter-Genoa, jane perfshire edhe 12 milione euro bonuse shume te thjeshta per tu arritur nga klubi zikalter (tipi kualifikimi ne Champions).”

“Pra, Pinamonti do i kushtoje Interit nga tani deri ne fund te sezonit plot 20 milione euro: nje cmenduri kur mendon se te gjitha klubet kane veshtiresi financiare. Por marreveshja, eshte marreveshje. Sidomos kur eshte e nenshkruar…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.