Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 10, 2020

Scroll to top

Top

308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Sky Sport zbulon: “Inter, Tonali eshte shume afer: ja detajet.”

E FUNDIT – Sky Sport zbulon: “Inter, Tonali eshte shume afer: ja detajet.”
Inter Club Staff

Ne keto momente ka ardhur nge lajm i fundit nga Sky Sport per sa i perket nje nga profileve me te ndjekura te klubit zikalter.

Behet fjale per mesfushorin shume te talentuar te Brescias dhe Kombetares Italiane, Sandro Toanli.

Ai eshte nje nga objektivat kryesore te Beppe Marottes per mesfushen e Interit te sezonit te ardhshem.

Sipas Sky Sport, tashme Interi eshte me te vertete shume afer mesfushorit te Bresicas dhe gjithcka e ka pikenisjen nga diskutimet qe Interi ka pasur me lojtarin.

“Pertej pelqimit shume te madh te klubit zikalter per diamantin e Brescias, me ne fund ka ardhur edhe ‘like’ nga mesfushori i lindur ne vitin 2000 ne Lodi.”

“Lojtari i ka pranuar drejtuesve te Interit dhe agjenteve te tij qe do te transferohej me deshire tek Interi.”

“Nderkohe klubi zikalter ka mardhenie shume te mira edhe me Brescian, klub qe eshte ne pronesi te pronarit introvert Cellino.”

“Ne kete moment behet fjale per nje pelqim reciprok ndermjet Interit dhe Tonalit por ne kete histori ka dicka shume te sigurt: Tonali ka identikitin perfekt per Interin e se ardhmes dhe kjo dakordesi nga ana e tij do te thote shume per zikalterit.”

“Marotta po punon fort te perfshije ne kete marreveshje edhe Andrea Pinamontin per ta ulur shifren qe kerkon Bresica ne 25-30 milione euro.”

“Por tashme mund ta themi pa problem qe Tonali eshte shume afer Interit: zikalterit e Zhang jane klubi qe ka bere me shume perpara per lojtarin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.