Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon: “Ja formacioni i zgjedhur nga Conte per Sampdorian: zgjedhje e papritur ne sulm?”

Sky Sport zbulon: “Ja formacioni i zgjedhur nga Conte per Sampdorian: zgjedhje e papritur ne sulm?”
Inter Club Staff

Pasi eshte arkivuar suksesi 6-2 ndaj Crotones, nje menyre e mire kjo per te filluar 2021, Interi ka vene ne shenjester transferten e Genovas ndaj Sampdorias.

Kjo ndeshje eshte ne program te luhet te merkuren, me date 6 janar, ne oren 15:00 ne Ferraris dhe eshte e vlefshme per jave ne 16 te Serie A.

Ne shtepine zikakter nderkohe eshte ndezur alarmi per shkak te mungeses se Romelu Lukaku, i cili ka nje shqetesim muskular.

Sulmuesi belg ka dale ne minuten e 75 te ndeshjes ndaj Crotones per shkak te nje shqetesimi ne kemben e djathte.

Ai sot ka zhvilluar disa terapi, dhe po pret nje kontroll me te imtesishem te kofshes ku do te shihet me mire entiteti i demtimit.

Por me vetem dy dite larg Sampdorias, prezenca e tij ne fushe ndaj skuadres se Ranierit eshte shume e pamundur.

Dhe keshtu, sipas asaj qe tregon Sky Sport, dy jane mundesite qe po mendon Antonio Conte ne kete moment. Ajo me natyrale eshte qe Alexis Sanchez te luaje perkrah Lautaro Martinez.

Por kjo shihet si nje zgjedhje jo shume e goditur per shkak se kiliani nuk eshte ne formen e tij me te mire fizike.

Ai sapo eshte khyer nga demtimi edhe pse ndaj Crotones ishte ne stil. Keshtu, Conte ne kete moment po mendon me shume per Perisic ne sulm se sa per Sanchez.

Nderkohe, formacioni i Interit do te ishte ky:

Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Hakimi, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young, Perisic dhe Lautaro Martinez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.