Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

371 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon rekordin e pabesueshem te Romelu Lukakut: “Askush qe prej 2005 nuk ja dilte te…”

Sky Sport zbulon rekordin e pabesueshem te Romelu Lukakut: “Askush qe prej 2005 nuk ja dilte te…”
Inter Club Staff

“Ne basketboll quhet “dopio dopio”, por ne futboll nuk ja kishte dale ende asnje njeri deri me sot.”

“Gol+assist: ti besh te dyja ne menyre te mrekullueshme dhe ti kesh specialitet, eshte dicka shume e rralle.”

“Por te futesh te dyja ne kurrikulum, dhe ti kesh te dy keto komponente me shifer te dyfishte, eshe dicka e pabesueshme.”

“Me sa duket kete gje e ka arritur Romelu Lukaku qe jo vetem di te shenoje, por di te pasoje shume mire edhe per shoket.”

Keshtu e nis shkrimin e saj Sky Sport per gjigandin belg te Interit, i cili diten e djeshme ka bere nje hap tjeter drejt nje rekordi te pabesueshem personal.

“Puna e madhe e belgut u pa ne fushe edhe dje, edhe pse ai nuk shenoi dot dhe golat ne kampionat mbeten 21.”

“Por Lukaku eshte lojtari i pare qe ka arritur te shenoje te pakten 20 gola dhe te jape te pakten 10 assiste ne Serie A ne 15 vitet e fundit, qe kur Opta ka filluar ti regjistroje te dhenat (nga sezoni 2004-2005).”

“Nje dopio-dopio per te si ne basketboll qe tregon edhe njehere se sa i rendesishem ka qene figura e tij per Interin.”

“Nuk shenon? Pa problem, ja per pak do te jape nje pasim fitues per shoket. Kete thote pak a shume ky rekord per Romelun e Interit…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.