Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

655 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon shifrat: “Marotta ka bere nje super marreveshje per shitjen e nje lojtari te ri ne France: e drejta e blerjes eshte plot 8 milione euro.”

Sky Sport zbulon shifrat: “Marotta ka bere nje super marreveshje per shitjen e nje lojtari te ri ne France: e drejta e blerjes eshte plot 8 milione euro.”
Inter Club Staff

Interi vazhdon te punoje fort per shitjet e saj dhe kete gje po e ben duke punuar ne shume fronte.

Nderkohe qe Marotta dhe Ausilio po punojne te shesin lojtare jashte projektit te Contes, ne pronesine e Interit ka edhe shume lojtare te tjere te rinj qe pelqehen jo pak ne nivel europian.

Njeri prej tyre eshte edhe Andrew Gravillon, mbrojtes qendor i lindur ne vitin 1998 qe eshte ne pronesi te zikalterve.

Me sa duket, Ausilio ka arritur te siguroje nje marreveshje te mire per shitjen e ketij lojtari ne huazim me te drejte blerje.

Gravillon keshtu do te transferohet tek Lorient ne France dhe klubi francez i ka paguar Interit rreth 500.000 euro per huazimin, por nuk mbaron me kaq.

Interi ka rene dakort me ta qe ne kontrate te futet edhe nje e drejte blerje prej 4,5 milione eurosh qe behet detyrim nese lojtari kap nje sasi te caktuar ndeshjesh.

Kete gje e ka lajmeruar diten e djeshme Gianluca Di Marzio ne hapsiren e dedikuar per te ne Sky Sport Italia.

Nderkohe, Interi eshte ne negociata edhe per huazimin e lojtareve te tjere: pritet nga momenti ne moment edhe zyrtarizimi i Esposito te SPAL.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.