Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sports – Ja dhjete lojtaret me te rendesishem te blere ne Serie A: Jane dy Interiste…

Sky Sports – Ja dhjete lojtaret me te rendesishem te blere ne Serie A: Jane dy Interiste…
Inter Club Staff

Ne listen e blerjeve me te rendesishme ne kete sesion merkatoje ne Serie A jane edhe dy lojtare te Interit.

SkySport 24 ka perpiluar nje tabele me dhjete lojtare te cilet sipas tyre jane lojtaret me te rendesishem te blere nga ekipet Italiane. Ne vendin e pare dhe me i kushtueshmi eshte Iturbe i blere nga Roma e cila e ka blere lojtarin nga Verona. Ne pod eshte edhe Juventusi me Moraten e blere 20 milion dhe Roma me mbrojtesin e Olimpiakos Manolas per 13 milion euro.

Nderkohe Interi ka dy lojtare ne kete liste: Behet fjale per Osvaldo dhe Vidic: I pari ka ardhur ne huazim nga Southampton dhe i dyti ka ardhur me parameter zero nga Manchester United. Shpresohet se te dy do te bejne diferencen por SkySport mesa duket si ka bere mire llogarite: Te vesh blerje si ajo e Patrick Evra perpara Vidic apo te mos perfshish Dodo ne kete liste duket si nje gabim. Por fusha do te flase per te gjithe.

Tek foto me poshte keni klasifikimin e plote nga Sky Sport 24:

Foto nga SkySport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.