Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

714 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sports zbulon: “Bayern refuzoi shkembimin e cmendur me Interin: Marotta ofroi Eriksen ne kembim te…”

Sky Sports zbulon: “Bayern refuzoi shkembimin e cmendur me Interin: Marotta ofroi Eriksen ne kembim te…”
Inter Club Staff

Aventura e Eriksen tek Interi nuk ka perfunduar ende me zikalterit qe te pakten deri ne janar, besojne se danezi mund t’ja dale te tregoje vlerat e tij.

Lojtari ka ardhur ne janarin e shkuar nga Tottenham dhe e ka pasur shume te veshtire te tregoje repertorin e tij ne skuadren e Contes.

Nderkohe, edhe pse Conte ka kaluar ne 3-4-1-2, moduli qe parashikon perdorimin e nje trekuartisti, ai perseri e ka pasur te veshtire.

Eriksen ende nuk e ka bindur tranjerin e Interit Conte qe me pare preferon lojtare me me shume dinamizem se sa denezin.

Por per Eriksen diten e sotme ka folur Sky Sport News, e cila ka treguar per nje shkembim te deshtuar ne vere ndermjet Inter dhe Bayern Munich.

Me sa duket Interi ka kerkuar qe te beje nje shkembim te madh me bavarezet: Eriksen ne Bavari ne kembim te Jerome Boateng ne Milano.

Nderkohe, Bayern Munich nuk ka qene aspak dakort me kete shkembim sepse e konsideron Boateng si nje element kyc per skuadren.

Kjo eshte ajo qe pretendon Sky Sport News, por nuk eshte hera e pare qe nje shkembim per Eriksen perflitet ne media ku ne te kaluaren eshte perfolur nje kalim i tij ne Londer te Chelsea me kete formule.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.