Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

892 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Stankovic dhe Chivu largohen. Nga tripleta ngelen vetem…

SKY – Stankovic dhe Chivu largohen. Nga tripleta ngelen vetem…
Xhorxh Gellci

Stankovic dhe Chivu do te largohen. Agjentet e tyre po diskutojne me Interin nderprerjen e kontrates dhe shumen e mundshme qe do te perfitojne per zgjidhjen e kontrates. Per ta ka folur Massimiliano Nebuloni ne SkySport 24, duke shpjeguar: “Te dy lojtaret nuk futen ne projektin teknik te Mazzarrit dhe shoqeria ka qene shume e qarte me ta duke evituar situata te pakendshme. Problemet e moshes kane peshuar me shume se karakteri i tyre per te luftuar, prandaj sezoni i shkuar ka qene shume i komplikuar: 14 paraqitje per Chivun dhe vetem 3 per Dekin ne nje sezon te karakterizuar nga demtimet. Per te dy ka shume merzitje por megjithate, edhe kenaqesi sepse kane qene te rendesishem per klubin dhe kane fituar gjithcka. Do te donin te perfundonin ne menyre te ndryshme, por ndoshta me mire te mbyllet ketu. Dhe keshtu, me lamtumiren e tyre, te ngelurit nga Tripleta jane vetem argjentinas: Cambiasso, Milito, Zanetti dhe Samuel, qe ashtu si kapiteni sapo ka rinovuar kontraten per nje vit. I fundit, ndoshta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.