Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

673 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Taider eshte prioriteti per mesfushen, por Wellington…

SKY – Taider eshte prioriteti per mesfushen, por Wellington…
Xhorxh Gellci

Per momentin eshte ne avantazh Saphir Taider, per karakteristikat e tij teknike konsiderohet lojtari me i vlefshem per Mazzarrin ne krahasim me Wellington. Por per te dy nuk eshte e thene te jene alternativa te njeri tjetrit, prandaj me fjale te tjera, mund te vine te dy.

TAIDER – Ne oret e ardhshme, sipas Sky, Bologna do te flase me agjentin e lojtarit (i njejti me Belfodil) dhe pastaj duhet te beje nje takim me Interin. Per franco-algjerianin, zikalterit do te ishin te gatshem te ofronin nje shifer prej 6-7 milion dhe huazimet e Duncan dhe Mbaye, per gjysmen e kartonit te tj.

WELLINGTON – Mesfushori i San Paolo ka bere te ditur qartesisht se do te prese zikalterit, te cilet nga ana e tyre kane ofruar 2 milion per huazimin dhe pese per blerjen pas nje viti, por po presin te kuptojne nese eshte nevoja t’i bllokojne menjehere 2 vendet e lira per lojtare ekstrakomunitare, pasi edhe Wellington edhe Wallace jane te dy ekstra-komunitare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.