Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

656 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Te gjithe te reuperuar pas pushimit te ndeshjeve nderkombetare. Gati edhe Osvaldo…

SKY – Te gjithe te reuperuar pas pushimit te ndeshjeve nderkombetare. Gati edhe Osvaldo…
Bujar Berishaj

Dy dite larg nga ndeshja kunder Veronas ne San Siro, Walter Mazzarri studion zgjidhjet  pas shume problemeve fizike tek zikalterit.

Sic behet e ditur nga Pinetina prej gazetarit te Sky, Massimiliano Nebuloni, “tekniku duket i prekur nga paraqitja e mire ne France, sidomos ne pjesen e pare. Nje Inter qe sot ka leshuar ne pushim disa elemente, edhe pse ndeshja e te dieles do te jete kunder Veronas.”

“Asnje perjashtim i muntes se fundit per Guarin, qe edhe sot ka stervitur vecmas, kurse Hernanes nuk ka stervitur fare, qe ka preferuar te qendroj ne shtepi dhe te rekuperohet plotesisht nga lendimi dhe per te qene ne top forme pas pushimit te ndeshjeve nderkombetare. Mbetet per tu kuptuar edhe situata e Nagatomos qe ka qene ne shtepi shkaku i nje gripi qe e ka mbajtur jashte fushe edhe mbreme. Mazzarri logarrit qe mund te mbeshtetet tek Osvaldo, kurse pas pushimit te ndeshjeve nderkombetare te gjithe duhet te jene gati.”

“Emergjence kunder Veronas, qe nuk ka fituar kurre kunder Interit ne San Siro. Zikalterit shpreosjne ti gjejne tre piket pas nje paraqtije te mire ne Europa League.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.