Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,426 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Tete lojtar te sigurt per derbyn, por Mancio ka dyshime…

Sky – Tete lojtar te sigurt per derbyn, por Mancio ka dyshime…
Bujar Berishaj

Ne studiot e Sky Sport analizohet situata e Inter ne prag te derbyt qe eshte ne javen e ardhshme dhe zgjedhjet qe mund te bej Mancini.

Do te jene 8 zgjedhjet e sigurta te Mancinit: Handanovic, Nagatomo, Vidic, Juan, Guarin, Kovacic, Palacio dhe Icardi. Tre vendet e tjera do te vendosen pasi grupi te kompletohet, dhe ne mesfushe pritet te sqarohet situata e Hernanes: nese braziliani do mund te perdoret atehere do luaj para mbrojtjes dhe mes Guarin, Kovacic e Kuzmanovic dikush do te akomodohet ne pankine.

Ne te djathte do te luaj Nagatomo duke pare mungesen e D’Ambrosio me Juan Jesus ne te majte me i bllokuar. Ne rast se Dodo do te jete ne fushe atehere do te kemi balotazh mes Juan Jesus dhe Ranocchias per nje vend titullari.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.